2-1’LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!! - A. Baki KARACA

A. Baki KARACA

 HEDEF ŞİMDİ 1.LİG YİNE ŞAMPİYONLUK OLSUN!


Çok zor bir o kadar da meşakkatli bir yolculuğa çıktılar!

O yolculuğun adı futbol ve parola şampiyonluktu…

Bu yolculuk başlarken yollar çamurdu ve nasıl aşılabilir bu yolar diye hesaplar yapılıyordu.

Dile kolay tam 10 yıldır ikinci lige çıkmamak için elden gelen her şey yapıldı.

Bu yanlışlarla beraber ufak tefek doğrular da yapıldı tabi ki. Bir türlü çıkamıyorduk bir üst lige.

Bu 10 yılda çok önemli paralar da harcandı.

Birçok başkan ve yönetim geldi geçti. Kimisi hizmet etti. Kimisi reklamını yaptı.

Kimisi de gününü kurtardı Van spor üzerinden. Van sporu yönetenlerin birçoğu kendini bir yerlere attı ama Van sporu bir üst lige atamadılar bir türlü şampiyon olamadı üçüncü lige çakılı kaldı.

En son Servet Yenitürk geldi başkanlığa. Bütün geçmişe bir sünger çekti…

Herkese çağrıda bulundu gelin ortak değerimiz Van spor olsun dedi ve ekledi siz para olarak ne bıraksanız ben üç katını bırakacağım ve dediğinden çok daha meblağlar koydu ortaya.

Çok yalnız kaldı Servet başkan. Kimse sahip çıkmıyor bu takıma bizi dilenci mi edecekler diye sitemlerde bulundu…

Parasızlıktan dolayı futbolcu ve teknik adamların ödemeleri yapılamayınca doğal olarak kötü sonuçlar baş göstermeye başladı. Taraftar ve futbolcular da küsmeye başladı.

Ve fazla dayanamayıp başkan istifa etti. Takım diplere doğru düşmeye başladı aldığı kötü sonuçlarla beraber. Ve takım sahipsiz kaldı. Normal hayatta olduğu gibi kötü günün dostu neredeyse yok gibiydi…

Ama başkan Servet Yenitürk dışarıda kalarak vicdanı sızlamış olsa gerek ki takımın kötü durumuna seyirci kalamadı geri döndü ve takıma el attı. Bu geri dönüş hayırlı bir dönüştü.

Hayallerin gerçeğe dönüşmesi için atılan yeni adımların dönüşüydü.

Daha sonra yönetim, taraftar, teknik heyet ve futbolcular kenetlendi ve galibiyet serisi başladı. Ve bu samimi birliktelik mutlu sonla noktalandı sonuç ŞAMPİYONLUK.

Bu şampiyonluğu getiren en önemli nedenin birliktelik olduğunu hepimiz gördük…

Ve gördük ki ortak değerimiz Van olunca birlik beraberlik içinde yola koyulduğumuzda başaramayacağımız iş yoktur inşallah...

Bütün farklı görüşler Van sporun şampiyon olması için muhteşem bir birlikteliğe imza attılar.

Şimdi bu birlikteliğimizi tam da sürdürme zamanı. Hem Van spor için hem de güzel ilimizin birçok meselesini çözmek için her konuda ortak hareket ve birlikteliği başlatalım derim. Bu birlikteliği hayra çevirelim Van için fırsata çevirelim.

Birileri çıksın öncülük etsin büyüklük etsin herkes egosunu kibrini bir tarafa itsin. Gün Van’ı ayağa kaldırma günü diye yola çıkalım bir hareket başlatalım. Bu hareketin adı iyilik ve hayır hareketi olsun. Van ve yaşayanları mutlu olsun.

Van spor bu güzel birlikteliğe vesile olsun. Kulübü siyasetten uzaklaştıralım. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmasın. Siyasete alet edilen spor çok kirleniyor.

Adını da değiştirelim adını yeni VANSPOR koyalım. Yenitürk ile yani Van spor doğdu bu başarının devam etmesini isteyelim ve katkı.

Sadece istemeyelim bizde elimizi taşın altına koyalım katkı sunalım. Bu takımın kötü gününde yalnız bırakan sahiplenmeyen hiçbir destek vermeyenlerin şimdi takım şampiyon olunca şov yapmak reklam yapmak için kılıktan kılığa girenleri görüyoruz.

Üç beş kuruş vererek kendini konumlandırmaya çalışanlara da fırsat verilmemeli. Yani Van spor üzerinden imtiyaz, ikbal elde etmeye çalışan riyakâr şovmenlere kapı gösterilmeli.

Bu kılıklar bu kentin her alanına çöreklenerek zarar veriyor. Ayrıca Ankara’daki Erok maçına çok zor şartlarda aç susuz gelen genç taraftarlara bir hoş geldiniz demeyi bile çok bulanlara ne demeli ki.

24 saat yorgun yolculuk yapan taraftarlara bir kumanya hazırlanması kötü mü olurdu? Bir şişe su vermek kötü mü olurdu?

10 gündür Ankara’ya gideceği bilinen bu taraftara elli tane Vanlı siyasetçi bir karşılama yapamaz mıydı? O gençlerin çoğu sırf Van spor şampiyon olsun diye cebinde harçlıkları bile olmadan Ankara’ya takımına destek vermek için gidiş geliş 48 saat yolculuk yaptı. Hiç mi vefalı bir siyasetçi STK çıkıp bunu düşünmedi?

Yok, yok siz gidin şov yapmayı düşünün! Nerede aklınıza böyle hayırlı şeyler gelecek ki bu yoğunlukta. 350 bin genci olan Van bu şampiyonluktan sonra yeniden düşünmeye başladı. Biz bir olursak Van hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak düşüncesine kapıldı.

Evet, hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak olmamalı da. Van kendini inşa edecek, kalkındıracak potansiyeli yine kendi içinden çıkaracak evvel ALLAH Ankara’daki Vanlı muktedirler, STK’lar ve iş insanları bu şehrin geleceğini inşa edecek gençlere böyle mi sahip çıkacaksınız? Yaşları 15 ila 30 arası olan pırıl pırıl gençler kendilerini Ankara sokaklarında ve stadında çok yalnız hissetti haberiniz ola..

Ev sahipliğiniz için Vanlılar size teşekkür ediyor. Şimdi bu şampiyonluğu Vanlılara yakışır bir örneklikte ve olgunlukta, taşkınlık yapmadan Türkiye’nin her yerinde kutlayalım. Türkiye’deki 3 milyon Vanlı bu şampiyonluğun tadını çıkarsın.

Futbolu bir inanca bir davaya dönüştürmeden sadece bir spor diye bilerek yapalım. Yani slogana değil bilince dönüştürelim birçok şeyde olduğu gibi.

Ve bir hafta sonra Servet başkan, yeni katkı sunacak bir yönetimin oluşması için hemen harekete geçmeli. Geç kalmadan yeni sezon hazırlıkları başlamalı transferler yapılmalı.

Bana göre en az ikinci lig üstü sekiz tane nokta transfer yapılırsa biz seneye de şampiyon oluruz. Bana göre 3. Lig 2. Ligden daha kolay geliri de iyi ama gideri de fazla olacak haliyle. Yani şimdiden hedef belirlenmeli ve hedefe varacak şartlar oluşturulmalı…

Evet değerli okurlar yazılacak çok şey var inanın ama ileriki sürece kalsın. Şimdi şampiyonlukta emeği geçen herkese Van adına teşekkürler ediyor başarıların devam etmesini diliyorum.

Van basınına ayrıca özel olarak teşekkür edilmeli hakikaten birçok arkadaş şampiyonluk için gövdesini taşın altına koyarak çabaladı. Erok maçına Türkiye’nin her köşesinden gelen taraftarları ve ulaşımda katkı sunan duyarlı firmaları tebrik ederim…

2-1’lik skor meğer eşitlikmiş. Meğer birlik ve beraberlikmiş. Van’ın topyekûn bir araya gelmesiymiş!

 

Haydi, Van hedef şimdi 1. lig olsun!
En Çok Okunanlar

Başarı Hikayeleri

Karikatür

Menemen