2.5 milyon haneye ayda 80 TL\'ye varan elektrik desteği! PTT\'ye başvurmak yeterli

Haberi Paylaş

Tarih: 18 Şubat 2019 05:26

2.5 milyon haneye ayda 80 TL'ye varan elektrik desteği! PTT'ye başvurmak yeterli

2.5 milyon haneye ayda 80 TL'ye varan elektrik desteği! PTT'ye başvurmak yeterli

Sosyal yardım alan 2.5 milyon hanedeki 10 milyon kişiye elektrik desteği başlıyor. Hanede yaşayan kişi sayısına göre faturaların aylık 40-80 lirasını devlet karşılayacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerine verilecek elektrik desteğinin bu hafta uygulamaya girmesi bekleniyor.

3 bakanlık tarafından geliştirilen model kapsamında, aylık 150 kilovatsaate kadar olan tüketimler devlet tarafından karşılanacak.

Bu kapsamda elektrik tüketim desteğinden yararlanacak hak sahibinin Türk vatandaşı olması şartı aranacak. Düzenli yardım alan hak sahipleri, PTT'ye geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz ederek söz konusu yardımdan faydalanacak. Ödemeler, 5 bine yakın PTT işyerinden yapılabilecek.

HANE AYARI YAPILDI
Elektrik tüketim desteği hanedeki kişi sayısına göre belirlenecek. Hanede yaşayan kişi sayısı 2 veya daha az olanlara 75, 3 kişi olanlara 100, 4 kişi olanlara 125, 5 kişi ve daha fazla olanlara ise 150 kilovatsaat olmak üzere, her ay elektrik desteği verilecek. Faturadan düşülecek destek, 40 ila 80 lira aralığında olacak. Elektrik desteği, ortalama 2.5 milyon hanede 10 milyon kişiye sağlanacak.

PTT'YE BAŞVURMAK YETERLİ
Elektrik desteği her ay verilecek. Kimlik ve fatura ile PTT'ye başvurmak, destek için yeterli olacak. 

Kaynak:(TAKVİM)
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

EKONOMİ