Başkale’de minik öğrenciler kumbaralarındaki harçlıkları depremzedelere gönderdi

Haberi Paylaş

Tarih: 06 Kasım 2020 16:37

Başkale’de minik öğrenciler kumbaralarındaki harçlıkları depremzedelere gönderdi

Başkale’de minik öğrenciler kumbaralarındaki harçlıkları depremzedelere gönderdi

Başkale ilçesinde belediye bünyesinde faaliyet gösteren Başkale Çocuk akademisinde okul öncesi eğitim gören 4-5 yaş grubu öğrenciler, Kızılay Haftası etkinliği kapsamında kumbaralarında biriktirdikleri paraları depremzedelere gönderdi.


 Türk Kızılay tarafından "Türkiye İzmir için tek yürek" sloganı ile yürütülen çalışmalar kapsamında Başkale Çocuk Akademisi öğrencileri, İzmir'deki depremzedeler için kumbarasında biriktirdiği paraları bağışladı.


Başkale Çocuk Akademisi öğretmeni Zeynep Budak öncülüğünde İzmir'deki depremzedeler için Kızılay Van Şubesi ile irtibata geçilerek çalışma başlatıldı.

Okul öğretmenleri ve velilerce depremden etkilenen vatandaşlar için kumbarada biriktirilen paralar hazırlandı.


Okulda öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan kumbara, öğretmenler tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere Kızılay yetkililerine teslim etti. Öğrenciler velilerinin desteği ile kumbarasında biriktirdiği paraları İzmir'deki depremzedelere ulaştırmak için Kızılay’a bağışladı.


Çocuklarında bilincini artırmak adına böyle bir çalışma başlattıklarına değinen Okul öğretmenlerinden Zeynep Budak, “Biz de Kızılay haftasında etkinli olarak öğrencilerimizle birlikte bir kumbara oluşturduk. Kumbaramızda biriktirdiğimiz paramızı İzmir’deki depremzedelere bağış olarak gönderdik. Depremde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımıza başsağlığı ve acil şifalar diliyoruz.” dedi.


Akademide eğitim gören 5 yaşındaki Esma Koç da İzmir’de depremden etkilenen çocuklara yardım ettiklerini söyleyerek “Deprem için kumbarada para topladık.  İzmir’deki arkadaşlarımıza ve çocuklara yardım etmeyi düşündük. ”diye konuştu.


Kızılay Van Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Ferhat Yeltekin de miniklerin yapmış olduğu yardımı İzmir’e ulattıracaklarını belirterek , “23 Şubat’ta yaşanan Başkale depreminde biz buradaydık. Burada depremzedelere giyinme, yemek ve barınma yardımlarında bulunmuştuk. Çocuklarımız da bizleri unutmamışlar. Bize burada bağış toplamışlar.

 İzmir’de depremde mağdur olan insanlarımıza ulaştırmamız için bize emanet ettiler. Biz de emanetlerini aldık en doğru şekilde yerine ulaştıracağız. Çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. 

Kaynak:Başkale Haber
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

EĞİTİM