Başkale Mart ayında beyaza büründü

Haberi Paylaş

Tarih: 19 Mart 2020 09:00

Başkale Mart ayında beyaza büründü

Başkale İlçesinde bir süredir etkili olan bahar havası yerini kar yağışına bıraktı. Mart ayında yağan kar evlerin çatıları ile otomobillerin üzerini beyaza bürüdü.

Başkale ilçesinde etkili olan bahar havası yerini kar yağışına bıraktı. İlçe genelinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, ilçeyi beyaza bürüdü. Kar yağışı, Van Hakkâri karayolunda ise ulaşımda aksamalar neden oldu. 2700 rakımlı Güzeldere geçidinde kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler, ilerlemekte zorluk çekti.

Belediye ekipleri ise ilçe merkezinde sabah saatlerinde kar küreme ve toplama çalışmalarına başladı. Zabıta Müdürlüğü koordinesinde ekipler, Başkaleli vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için tuzlama ve yol açma çalışması yaptı.

Araçlarını ve işyerlerinin önünü temizleyen vatandaşlar, Mart ayının sonunda olduklarını ve hala kar yağdığını belirtti.

Kar yağışından dolayı yolları kapanan 19 mahalle 24 mezra yolunun tekrar ulaşıma açılması için Van Büyükşehir Yol Yapım ve Bakım Daire Başkanlığı Başkale Şube Şefliği ekiplerince çalışmalar devam ediyor. Haberin Fotoğraf Galerisi

  • Başkale Mart ayında beyaza büründü
  • Başkale Mart ayında beyaza büründü
  • Başkale Mart ayında beyaza büründü
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YEREL