Başkale \'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Haberi Paylaş

Tarih: 16 Temmuz 2019 06:37

Başkale 'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Başkale 'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Başkale ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Başkale kaymakamlığı  öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Hükümet konağı önünde başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Duaların okunması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının dev ekrandan izlenmesi ile süren programda ilahi ve gösterilerle devam etti.

 Programda konuşma yapan Başkale kaymakamı Asım Solak, 15 Temmuz darbe girişiminde 251 kişinin şehit düştüğünü anımsatarak, "15 Temmuz'da yaşananları asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Hain terör örgütü FETÖ, 15 Temmuz'da devletimizin birliğini, bağımsızlığını ve milli iradeyi yok etmek için ordumuzun içine sızdırdığı o hainlerle bu ülkenin tankını, uçağını silahını, bu millete karşı kullandı. 15 Temmuz günü, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türk milletinin bir bütün olarak gösterdiği tepki de birçok ulusa ilham kaynağı olacak dedi. Sela okunmasının ardından Programda gösteri yapan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Programa Belediye Başkan vekilli Veysel Kahraman 6.hudut tugay komutanı Piyade Albay İlker Ertuğrul cumhuriyet savcıları Mehmet Demir, Bünyamin Kılınç, Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Hadi, İlçe Emniyet Müdürü Adil metin siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Haberin Fotoğraf Galerisi

  • Başkale 'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  • Başkale 'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Kaynak:Başkale Haber Merkezi
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA