Başkale\'de Gelincik yeni sınır kapısı inşası hız kazanıyor.

Haberi Paylaş

Tarih: 29 Mayıs 2024 08:37

Başkale'de Gelincik yeni sınır kapısı inşası hız kazanıyor.

Başkale'de Gelincik yeni sınır kapısı inşası hız kazanıyor.

Van'ın Başkale ilçesinde, Türkiye ile İran arasında stratejik bir geçiş noktası olması hedeflenen Gelincik-Güzereş Sınır Kapısı'nın açılış hazırlıkları hızla devam ediyor. Türkiye'nin doğu sınırında bulunan ve ticari ilişkiler bakımından büyük önem taşıyan bu kapının açılması için yapılan çalışmalar, iki ülke arasındaki ticaretin artırılmasını amaçlıyor.

Yeni Sınır Kapısı için Bakan Yardımcısı Bölgede

Ticaret Bakanlığı, yakın zamanda Van Başkale ile İran'ın Salmas şehri arasında faaliyet gösterecek Gelincik-Güzereş Sınır Kapısı konusunda somut adımlar atmak üzere harekete geçti. Bu bağlamda, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, sınır kapısının açılmasına yönelik yapılacak çalışmaları yerinde gözlemlemek üzere bölgeye gönderildi.

 

Heyet Sınırda İncelemelerde Bulundu

 

Ticaret Bakanlığı yetkilileri, başta Bakan Yardımcısı olmak üzere Başkale Kaymakamı Mustafa Çelik ve 6. Hudut Tugayı Komutanı Tuğgeneral Yüksel Kolcu'nun da içinde olduğu bir heyet sınır hattındaki bölgeyi ziyaret etti. Yapılan bu ziyaret, Gelincik sınır hattının ticari ve stratejik potansiyelini yerinde inceleme ve değerlendirme amacı taşıyor.

Heyetin çalışmaları, sınır kapısının açılma sürecini yakından takip etmeyi ve gerekli altyapı çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor.

 

Haberin Fotoğraf Galerisi

  • Başkale'de Gelincik yeni sınır kapısı inşası hız kazanıyor.
  • Başkale'de Gelincik yeni sınır kapısı inşası hız kazanıyor.
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YEREL