İçişleri Bakanı Soylu: Dördüncü seviye alarm koyduk

Haberi Paylaş

Tarih: 06 Şubat 2023 09:19

İçişleri Bakanı Soylu: Dördüncü seviye alarm koyduk

İçişleri Bakanı Soylu: Dördüncü seviye alarm koyduk

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş ve çevre illeri etkileyen 7.4 büyüklüğündeki deprem sonrası uluslararası yardımı da içeren 4. seviyede alarm durumu ilan ettiklerini açıkladı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem, birçok çevre ilde de hissedildi.

 

Birçok ilden göçük ihbarı ve görüntüleri gelirken, afetle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk olarak şu bilgileri verdi:

 

"Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır. Şu ana kadar 6'nın üzerinde 6 deprem var, en büyüğü 6.6. Şu anda yıkım ve can kaybı bilgisi konusunda net bir şey söyleyemeyiz."

 

"Hayatını kaybeden vatandaşlarımız var"

"Türkiye'nin birçok noktasından arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk ediliyor, biz de bakan arkadaşlarımızla bölgelere gideceğiz. Vatandaşlarımızın bulunduğu yerlerde araçları hareket ettirmemeleri önem taşımaktadır. Önceliğimiz, enkaz altından kurtarılmaları ve hastaneye sevk edilmeleridir. Kargo uçaklarımız hazır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız var."

Kaynak:ensonhaberler
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YEREL